Plastohliníková okna

Plastohliníková okna tvoří speciální kategorii výrobků, která v sobě skloubila to nejlepší z oken plastových v kombinaci s hliníkovými okny.V nabídce máme profily od předních evropských dodavatelů nejen profilů, ale také systémů hliníkového opláštění. ALU-clip pro okna z plastu je vhodný především pro komerční a obchodní objekty. Oproti hliníkovému oknu je opláštění hliníkovou kapotáží levnější a navíc má celek lepší tepelně izolační vlastnosti. Navíc bez problémů umožňuje kombinaci rozdílných barev z exterieru a interieru, což ocení moderně a progresivně smýšlející architekti i individuální stavebníci.

Jako základ pro kvalitní plastohliníkové okno používáme profily německých výrobců Veka, Salamander. Rehau nebo Aluplast. Technologie výroby je v podstatě stejná, jako u plastového okna. Jednoduše řečeno se na hotový rám a křídlo před zasklením připevní speciální technologií kapotáž, vytvarovaná z hliníkového plechu. K upevnění se používají speciální západky, které pevně spojí ALU clip s podkladním oknem. Výhodou tohoto systému je možnost lakování aluclipu do široké škály barev.

Zasklení je realizováno izolačními dvojsky a trojskly stejně jako u jiných typů oken. U šestikomorových nízkoenergetických systémů lze zasklení realizovat pouze trojskly. U profilů Veka SL 82 a bluEvo 92 ve standardu dodáváme trojsklo s koeficientem Ug=0,5 W/m2-K. Kování pro tato okna nám dodává renomovaná rakouská firma Maco, použitý typ kování je Multimatic. Bez příplatku je dádáván jeden bezpečnostní bod a u otevíravě-sklopných oken také mikroventilace.

K výhodám plastohliníkových oken patří především

  • teplejší provedení z interieru oproti oknům hliníkovým
  • nižší pořizovací cena oproti hliníkovým oknům
  • lepší tepelná izolace než u hliníkových výrobků
  • možnost kombinace moderní barvy z exterieru s teplou imitaci dřeva z interieru

Oblast použití těchto oken je hodně široká. Jsou vhodné nejen do průmyslových budov a obchodně-komerční zástavby, ale nacházejí si také své investory z řad individuálních stavebníků. Když stojí před volbou, jestli zvolit okna plastová, nebo hliníková, varianta plasto-hliníku jim rozhodování ulehčí. Značnou výhodou je také možnost kombinace s pevnými hliníkovými dveřmi a také garážovými vraty, kdy je možnost 100% barevného sladění.

Plasto-hliníková okna a ALU clipem z naší nabídky:

Plastohliníkové okno Salamander SL 76
Plastohliniková okna Salamander SL76
ŘADA ALU-CLIP

Plastohliníkové okno z německého profilu Salamander se stavební hloubkou 76 mm.

Plastohliníkové okno Veka Softline 70
Plastohliniková okna Veka SL 70
ŘADA ALU-CLIP

Kombinace pětikomorového profilu Veka Softline 70 a kvalitního hliníkového klipu tvoří dokonale ...

Plastohliníkové okno bluEvolution 92
Plastohliniková okna Salamander bluEvo 92
ŘADA ALU-CLIP

Plastové okno s ALU-clipem v TOP šestikomorovém provedení na značkovém profilu bluEvo 92.

Plastohliníkové okno Veka Softline 82
Plastohliniková okna Veka SL 82
ŘADA ALU-CLIP

Sedmikomorové plastohliníkové okno v nejvyšší třídě a kvalitě na profilu Veka Softline 82.