Vaše okna a dveře, stejně jako jiné výrobky potřebí pravidelnou údržbu. Náročnost údržby se liší podle typu oken a dveří. Jedná se o jednoduchou údržbu a čistění, které prodlouží životnost Vašich oken a dveří. Každému z nás připadá normální starat se pravidelně o svůj automobil. Jezdit s ním do servisu, mazat, kontrolovat jestli je vše v pořádku. I vaše okna a dveře mají mnoho pohyblivých dílů v kování, které je nutné se alespoň jednou za půl roku vyčistit a promazat. Stejně tak těsnění není bezúdržbové. Je nutné je udržovat v čistotě a také ošetřovat přípravkem na pryž, aby byla jeho elasticita co nejlepší.

Ošetření povrchu oken a dveří.

Po dokončení montáže oken proveďte první vyčištění. Při odstraňování zbytků malty, vždy používejte dostatečné množství vody. Zvláštní pozornost věnujte vyčištění skel. Pro prvních cca pět čištění používejte jen čistou vodu. Zkontrolujte, zda nejsou zaneseny odtokové otvory v rámu a zda nejsou zapadány zbytky malty v kování. Dále je bezpodmínečně nutné co nejdříve odstranit ochranou folii z rámů a křídel. Upozorňujeme, že tato folie neslouží jako ochrana před mechanickým poškozením při montáži, ale pouze při výrobě a následné dopravě plastových oken a dveří.

Plastová okna a hliníková okna a dveře

Jsou nejméně náročné na údržbu. Povrch lze čistit běžnými neagresivními čistícími prostředky. Je zakázáno používat jakákoliv ředidla, benziny nebo čističe na bázi chemických rozpouštědel. V žádném případě nepoužívejte drátěnky, nebo houbičky určené k mytí nádobí. Kování je nutno každého půl roku promazat olejem. Vhodný je například olej k mazání šicích strojů, nebo součástí jízdních kol. Zvýšenou pozornost věnujte těsnění. Doporučujeme každého půl roku těsnění ošetřit kvalitním silikonovým olejem. V případě Vašeho zájmu Vám dodáme udržovací a čistící sadu na údržbu a čistění plastových oken. Tyto sady jsou dodávány v provedení pro bílá nebo barevná plastová okna. Pro okna hliníková je dodávána také speciální sada.

Dřevěná euro okna a dveře

Jsou na údržbu náročnější než okna plastová nebo hliníková. Kování a těsnění udržujeme stejně jako u plastových oken. Dřevěné rámy a křídla omýváme pouze mýdlovou vodou. Rámy vystavené přímému silnému působení slunečních paprsků je nutno kontrolovat častěji. Ideálním pomocníkem pro údržbu dřevěných oken je udržovací sada pro dřevěná okna. U dřevěných oken je však třeba počítat s tím, že po cca 6-8 letech užívání bude nutno jejich nátěr obnovit. Na teplotně exponovaných místech může být tento interval o něco kratší. Díky moderním technologiím a kvalitním lakům se životnost dřevěných euro oken neustále prodlužuje.