Hliníková okna

Hliníková okna se v současné době těší stále větší oblibě a zájmu jak individuálních stavebníků, tak projektantů bytových domů i komerčních budov. Hliník je také jako materiál oblíbený při návrhu a použití v interiérech komerčních budov i při rekonstrukci stávajících kancelářských prostor. Dělící příčky, stěny a portály obchodů lze konstruovat téměř bez omezení. Předností hliníkových oken je jejich minimální nárok na údržbu, jsou velice pevná a lze je vyrábět v široké paletě barev a provedení. V poslední době je možné používat také folie a nástřiky imitující dřevěnou strukturu a tím získat vyjímečný design rámu okna. V současnosti se pro kování již používá celoobvodové kování a tím se při velice zajímavé ceně zvyšuje jejich komfort ovládání a využitelnost. Barevnou škála oken z hliníku umíme sladit se všemi doplňky a příslušenstvím. Vaše nová okna budou ladit s parapety, exterierovými žaluziemi i roletami z naší produkce. Hliníková okna jsou obecně draží než plastová okna, ale jejich užitná hodnota jejich vyšší ceně odpovídá. Tato okna jsou také bez problémů kombinovatelná s dřevohliníkovými okny tam, kde je použití dřevohliníku z důvodů např. zvýšené vhkosti problematické.

Hliníková okna a dveře ALUPROF

Systémy pro výrobu hliníkových oken a dveří, fasád a posuvných systémů od tradiční a jedné z největších společností v EU, firmy ALUPROF patří k nejlepším ve své třídě. Nabídka zahrnuje komplexní řadu od základních, až po pasivní hliníková okna. U všech systémů je dodáváno několik variant provedení. Mohou se při stejné stavební hloubce lišit systémem přerušených tepelných mostů, nebo také různými druhy izolačních vložek. Okna a dveře ze systémů ALUPROF máme certifikovány v české státní zkušebně CSI ve Zlíně.

Hliníková okna a dveře ALIPLAST

Belgická firma ALIPLAST, která dodává hliníkové profily na světový trh již od roku 1984, patří k evropským lídrům v tomto oboru. Patří do holdingu Corialis Group, který sdružuje několik výrobců polotovarů pro stavebnictví a výrobu hliníkových oken. Naši nabídku tvoří několik pečlivě vybraných profilových řad od tohoto dodavatele. Zajímavostí je hliníkové okno z profilu Aliplast Steel Look, které věrně imituje provedení idustriálních ocelových oken. Za povšimnutí stojí prémiový profil Genesis 75, který uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Naši kompletní nabídku oken Aliplast si můžete prohlédnout níže.

Hliníková okna a dveře PONZIO

Firma Ponzio patří k evropským jedničkám mezi výrobci profilů pro hliníková okna, dveře, fasády a systémy zimních zahrad. Portfolio výrobků je velice široké a obsahuje mimo standardní systémy pro okna a dveře také systémy protipožární. Nabídka profilů je velmi ucelená, od základní, přes nízkoenergetickou až po pasivní řadu. Hliníková okna od firmy Ponzio patří k nejkvalitnějším a přitom jsou cenově velmi dostupná. Profily Ponzio jsou variabilní a dají se mezi sebou kombinovat.

Možnosti barevného provedení hliníkových oken

Hliníková okna jsou v základním provedení dodávána v několika barvách. Mohou se lišit u jednotlivých profilů ale zpravidla jsou to:

View the embedded image gallery online at:
https://www.artokna.cz/hlinikova-okna#sigProIda393e56262

Další možností je lakování profilů okna do odstínu dle vzorníku RAL. Lze využít kompletní škálu těchto barev a to jak v oboustranném, tak i kombinovaném provedení, tzv. bicoloru. Tuto technologii uvítají zejména ti zákazníci, kteří preferují moderní tmavý vzhled rámů a křídel z exterieru, ale požadují bílou barvu oken z interieru, například kvůli jeho prosvětlení.

Zajímavou a tradiční alternativu k lakování tvoří také tzv. eloxování (anodace). Jedná se o elektrolytickou úpravu hliníku pomocí chemického procesu, kdy se povrch profilu zabarví bez pomoci klasické barvy.

Příklady barev anoda Aluprof

View the embedded image gallery online at:
https://www.artokna.cz/hlinikova-okna#sigProId5e0c182dd0

Samozřejmostí je také v poslední době stále oblíbenější provedení hliníkových oken v nástřiku DECORAL, nebo laminaci imitací dřeva. Hliníkové profily umíme dodat potažené foliemi imitujícími dřevo, stejně tak, jako o oken plastových.Také levnější provedení lakování DECORAL struktury dřeva na hliníkový profil je velice oblíbené.

Paleta lakovaných dekorů Decoral Aluprof

View the embedded image gallery online at:
https://www.artokna.cz/hlinikova-okna#sigProIdcb8ec588cb

Hliníková okna, rohové řezy a vzorky si můžete prohlédnout na našich prodejnách v Brně a Praze, vzorky a barvy také u našich zaměřovacích techniků.

Hliníková okna z naší komplexní nabídky:

Hliníková okna ALUPROF MB-104
Cenový tip
Hliníková okna ALUPROF MB-104
ŘADA PASIV

Hliníkový okenní systém s izolační termickou vložkou z aerogelu splňuje veškeré nároky kladené na ...

Hliníková okna ALUPROF MB-86
Hliníková okna ALUPROF MB-86
ŘADA PASIV

Hliníková okna se špičkovými izolačními vlastnosti vhodná pro moderní nízkoenergetické domy. ...

Hliníková okna ALUPROF MB-70
Hliníková okna ALUPROF MB-70
ŘADA STANDARD PLUS

Hliníková okna se stavební hloubkou 70 mm vyráběné v několika variantách.

Hliníková okna ALUPROF MB-60
Cenový tip
Hliníková okna ALUPROF MB-60
ŘADA STANDARD

Hliníková okna s perfektně vyváženým poměrem výkonu a ceny, vyráběná v pěti modifikacích.

Hliníková okna PONZIO PE 78
Hliníková okna PONZIO PE 78
ŘADA PASIV

Hliníková okna v systému Ponzio PE78 jsou čtyřkomorová okna, pro nejnáročnější podmínky použití.

Hliníková okna PONZIO PE 68
Cenový tip
Hliníková okna PONZIO PE 68
ŘADA STANDARD PLUS

Hliníková okna v tříkomorovém provedení, s přerušeným tepelným mostem.

Hliníková okna PONZIO PE 60
Hliníková okna PONZIO PE 60
ŘADA STANDARD

Profily hliníkových oken Ponzio PE 60 jsou tříkomorové, v křídle je tzv. „euro” drážka.

Hliníková okna PONZIO PE 52
Hliníková okna PONZIO PE 52
ŘADA STANDARD

Ponzio PE 52 je tříkomorový ekonomický systém pro hliníková okna s kovací eurodrážkou a přerušeným ...