Sítě do oken a dveří

Sítě proti hmyzu jsou nejefektivnější přirozenou ochranou proti obtížnému hmyzu. Přestože je jejich funkce především praktická, svým moderním designem se stávají elegantním doplňkem oken a dveříInstalací sítí získáte jednoduchou ochranu proti nepříjemnému hmyzu v jarních a letních měsících. Většina okenních sítí je odnímatelná, takže je na zimu můžete sundat a tím prodlouřit jejich životnost. Síťovina je vyráběna ze sklelného vlákna a je potažena vrstvou plastu. Sítě jsou vyráběny na míru, vždy na konkrétní zakázku a dané okno, nebo dveře.

Základní rozdělení sítí

  • okenní sítě 
  • dveřní sítě

Okenní sítě jsou vyrobeny ze subtilnějšího profilu a na okenní rám se připevňují pomocí otočných háčků, nebo pomocí speciálních přišroubovaných otočných úchytek, tzv. "obrtlíků". V případě umístění sítě na vícekřídlá okna, která mají sloupek, nebo stulpovou lištu odsazenou oproti rámu, je na síť umístěn těsnící kartáč. Nevýhodou tohoto řešení je snížení těsnosti sítě. Okenní sítě není možno otevírat, ale je možné je po sezóně sundat a uskladnit.

Dveřní sítě mají rám vyrobeny ze silnějších hliníkových profilů, protože jsou vyráběny ve větších rozměrech a při používání jsou více namáhány. V případě otevíravých dveří jsou síťové dveře na rám připevněny pomocí pantíků, v případě posuvného provedení je rám sítě napevno přišroubován k rámu dveří. Síťové dveře nelze po sezóně jednoduše sejmout z rámu, je možné je pouze demontovat.

Druhy používané síťoviny

  • standardní síťovina 
  • antialergická síťovina Poll-Tex

Pro alergiky nabízíme provedení s antialergickou síťovinou Poll-Tex, která umožňuje zachytit jemné částečky pylu a prachu. Tento typ síťoviny snižuje zatížení pyly až o 90% a zároveň propouští světlo a umožňuje větrání.

Barevné provedení síťoviny

  • šedá
  • černá

V základním provedení je síťovina v šedé barvě. Propuští dostatečné množství světla i vzduchu a zároveň minimálně ovlivňuje průhled oknem, nebo dveřmi. Černá síťovina propuští stejné množství světla a vzduchu jako šedá, rozdíl je pouze v barevném provedení.

Sítě pro plastová, hliníková i dřevěná okna
okenní sítě proti hmyzu

Kvalitní okenní sítě z extrudovaných hliníkových profilů

Síťové dveře proti hmyzu
síťové dveře proti hmyzu

Síťové dveře proti hmyzu na panty se zesílenou pevností