Protipožární dveře

Protipožární hliníkové dveře jsou ideální k zabezpečení a ochraně majetku. Škody, ke kterým může dojít vlivem požáru a také kouře mívají fatální následky. Toto je možné pouze použitím kvalitních a certifikovaných materiálů, přesně takových jaký mají naše dveře. Hliník, jako materiál pro výrobu dveří je mimořádný materiál. Je velice pevný a zároveň má nízkou hmotnost. Konstrukce protipožárních dveří je speciální a podléhá přísným pravidlům. Tato konstrukce má za úkol zamezit šíření požáru a kouře. Tyto dveře se dělí do skupin podle tzv. požární odolnosti. Požární odolnost je uváděna v minutách. Dveře a okna musí být na tuto hodnotu certifikovány.

Základní rozdělení je odstupňováno podle požární odolnosti na 15, 30, 45, 60 a 90 minut.

K výrobě protipožárních dveří používáme profily renomovaného dodavatele, firmy ALUPROF. Tento systé, s označením MB 78 EI je dodáván jak pro dveře, tak i pro okna. Tím je zaručena komplexní nabídka protipožárních výrobků, oken i dveří. Označení EI udává, že dveře a okna jsou certifikovány pro únikové cesty a zabraňují šíření plamenů a zároveň tepelného toku.

  • protipožární dveře s odolností EI15 - EI90 které lze dodat i jako kouřotěsné dveře
  • protipožární stěny s odolností EI15 - EI90
  • protipožární okna s odolností EI15 - EI90

Dveře lze členit příčkami, sklem i plnými výplněmi stejně jako standardní hliníkové dveře. Součástí mohou být také madla a jiné příslušenství. Také dveřní panely a skla jsou speciální a certifikované spolu s dveřmi. Každé dveře po montáži opatříme certifikátem na konkrétní výrobek. U dveří i u příček jsou dány maximální rozměry, do kterých je možno garantovat jejich protipožární vlastnosti. U dveří je to 1,4 x 2,5 m a u příček je definována maximální výška prvku 4 metry.