Zdvižně posuvné dveře

Zdvižně posuvné systémy dveří jsou v současnosti velice frekventované a používané. Jejich hlavní výhodou je možnost výroby prvků velkých rozměrů. Tím je samozřejmě dáno dosažení velkých prosklených ploch, které jsou v současnosti požadované hlavně u nízkoenergetických a pasivních staveb.

Moderním prvkem jsou HS portály - zdvižně posuvné dveře. Tyto lze vyrábět oproti posuvně sklopným (PSK) systémům ve podstatně větších velikostech. Také členění a volba počtu aktivních a pasivních křídel je u tohoto systému méně limitující. Ve spodní části rámu je hliníkový práh který je zapuštěn do konstrukce podlahy. Proto lze HS portály využívat jako bezbarierové.

Při výrobě HST portálů lze jako materiál použít plast, dřevo i hliník. Posledně jmenovaný je pro konstrukci těchto prvků nejvhodnější. Hliníkové profily jsou maximálně tuhé a tím zaručují bezproblémovou výrobu i dlouhodobé užívání portálů.

Sammozřejmostí je kompatibilita s okny a dveřmi ze stejného materiílu. Nejčastěji se jedná o sladění s hliníkovými okny.

Všechny námi dodávané HS portály mají velkou variabilitu provedení a také členění. Základní je provedení s jedním posuvným a jedním pevným křídlem. Další možnosti členění jsou znázorněny níže:

hs portal schema otevirani ok

Rozdělení zdvižně posuvných dveří podle materiálu použitého k výrobě

  • hliníkové HST portály
  • plastové HST portály a plastové portály s hliníkovým ALU clipem
  • dřevěné HST portály a dřevěné portály s hliníkovým ALU clipem
Hliníkové zdvižně posuvné dveře
Cenový tip
Zdvižně posuvné hliníkové dveře

Kvalitní HS portály z hliníkových profilů ALUPROF, ALIPLAST a DECALU.

Plastové zdvižně posuvné dveře
Zdvižně posuvné plastové dveře

Kvalitní HS portály z plastových profilů VEKA, GEALAN, SALAMANDER a ALUPLAST

Dřevěné zdvižně posuvné dveře
Zdvižně posuvné dřevěné dveře

Kvalitní dřevěné HS portály z lepených euro profilů.