Plastová okna

Plastová okna tvoří základ produkce naší firmy. Okna naší nabídky, jsou přehledně rozdělena do tří řad. Toto členění vám usnadní rozhodování při výběru vhodného produktu. Okna ve všech produktových řadách jsou na vysoké úrovni a vždy splňují současné požadavky na perfektní tepelnou izolaci spojenou samozřejmě také s vynikající pevností a estetikou. Více se o vlastnostech a technických údajích plastových oken dozvíte v technické knihovně.

  
 • Pokud realizujete výměnu oken ve starším domku, bytě, nebo v kancelářích a nebudete dále provádět zateplení, je pro vás ideální volbou okno z řady STANDARD.
 • Pro zákazníky s vyššími nároky preferujícími zlatou střední cestu, je tady nabídka oken v řadě STANDARD PLUS, za vynikající cenu s trojskly i středovým těsněním.
 • Po nejvyšší řadě oken PASSIV sáhnou ti, kteří požadují plastová okna ve špičkovém nízkoenergetickém provedení, výhradně s trojskly a třemi těsnícími rovinami. 

                                                                                ŘADY PLASTOVÝCH OKEN

                                                               

                 

          STANDARD     

              plastová okna řada standard
 • perfektní cena
 • ekonomické řešení
 • široký výběr imitací
 • zápis v NZÚ
 • teplé rámečky

 VÍCE

                        

     STANDARD PLUS 

               plastová okna standard plus
 • vysoká kvalita
 • vynikající cena
 • široký výběr barev
 • zápis v NZÚ
 • teplé rámečky skel 

VÍCE

                       

            PASSIV       

              pasivní plastová okna
 • HiTech řešení
 • TOP parametry
 • TRENDY barvy
 • zápis v NZÚ
 • pouze teplé rámečky

 VÍCE

                  

 


V posledních letech prošla konstrukce plastových oken velkou řadou technických a konstrukčních změn. V provedení rámů a křídel lze pozorovat nové trendy vedoucí ke zlepšení jejich tepelně izolačních vlastností. V minulosti byly do konstrukce rámů a křídel pouze přidávány komory při zachování stejné stavební hloubky. Toto opatření je účinné pouze do určité míry a zvyšování počtu izolačních komor, při standardní stavební hloubce rámu nebo křídla okna není správným řešením. Nové vícekomorové systémy oken a dveří tedy nabízejí nejen zvýšený počet izolačních komor, ale hlavě zvětšenou stavební hloubku rámů. V současné době stavební hloubka rámů těch nejlepších systémů plastových oken a dveří dosahuje hodnoty mezi 82 a 92mm. 

Úspora energie na prvním místě

 

Pokud vás čeká výměna oken ve starší zástavbě, v panelovém domě, bytovce nebo rodinném domku kde nebudete již provádět další zásadní zateplení a kde půjde hlavně o zvýšení komfortu bydlení doporučujeme okna z řady STANDARD. Pro zákazníky s vyššími nároky jsou to také okna z řady STANDARD PLUS. Pro investory a stavebníky, kteří hledají maximální úspory, jsou určena plastová okna z řady PASSIV. Tato řada oken je v naší nabídce nejobsáhlejší a vybere si z ní každý i nejnáročnější zákazník. Segment nízkoenergetických a pasivních oken je rychle se rozvíjející oblastí otvorových výplní. Je to logické v době, kdy požadavky na úspory energií vyplývají ze současné ekologické i ekonomické situace. Zatímco plastová okna v základních řadách STANDARD a STANDARD PLUS umožňují ekonomické zasklení izolačními dvojskly a mají většinou systém dvou těsnících rovin, u oken v řadě PASSIV to již není možné. Základním předpokladem u těchto systémů je velká stavební hloubka rámů i křídel a systém tří těsnících rovin. U nejmodernějších systémů je ještě použito dodatkové těsnění v zasklívacím prostoru, eliminující možnost vzniku kondenzátu. V naší nabídce jsou i oknakterá mají izolační komory v rámech vyplněny tepelně izolačními vložkami. Mezi tyto systémy patří například šestikomorová plastová okna VEKA ALPHALINE a nově také sedmikomorová okna VEKA SOFTLINE 82. Se stavební hloubkou rámů 82, resp. 90mm, systémem středového těsnění a navíc tepelně izolační vložkou v rámu, patří tyto systémy mezi to nejlepší, co lze v segmentu plastových oken nabídnout.  

plastová okna s termoizolační vložkou

        sedmikomorová okna veka softline

              výztuhy plastových oken gealan

              plastová okna třetí těsnění skla 

                     plastová okna se středovým těsněním

         VEKA Alphaline               VEKA SL82 Thermo                    FUTURE S9000                bluEvolution 82 MD                                   GEALAN S9000

Ekonomicky výhodná plastová okna

Mohlo by se zdát, že kupředu jde vývoj pouze v pasivních systémech plastových oken. Opak je ale pravdou. I v segmentu ekonomicky výhodnějších oken z řady STANADARD a STANDARD PLUS máme zákazníkovi co nabídnout. Samozřejmostí je možnost osazení izolačních trojskel, komfortních větracích systémů, nebo oken vyráběných technologií HFL, kdy plastové okno z exterierové strany věrně napodobuje vzhled okna dřevěného. Také v tomto základním provedení můžeme nabídnout systémy které jsou doplněny tepelně izolačními vložkami a jejich parametry se i přes ekonomickou cenu přibližují standardu pasivních plastových oken. Je to například systém BRÜGMANN 73 Thermo. Jde o standardní pětikomorový systém z produkce německé firmy SALAMANDER - BRÜGMANN, který je v rámu i křídle doplněn termoizolační vložkou. Samozřejmě že v těchto profilových řadách mají své stálé místo osvědčená plastová okna z německých profilů VEKA a REHAU.

                                              plastová okna bruegmann hfl 03

plastová okna salamander hfl spoje detail 

plastová okna bruegmann elegance thermo 

                                       
          HFL technologie      HFL detail spoje  BRÜGMANN 73 Thermo 

Izolační dvojskla či trojskla?

Všechna námi dodávaná plastová okna mají izolační dvojskla, popř. trojskla osazena distančními rámečky ze skupiny teplých rámečků, tzv. rámečků Warm Edge. Ve vybraných systémech nabízíme také osazení špičkového kompozitního rámečku SUPERSPACER. Používáním těchto rámečků jsou námi dodávaná okna vždy o něco dále před konkurencí. Při použití teplého rámečku se snižuje riziko rosení na vnitřní hraně plastového okna. Pokud je navíc použit systém tzv. 3i montáže, nebo alespoň montáž s použitím speciální pěny, je riziko vzniku rosení téměř potlačeno. Ke komfortu a kvalitě obsluhy nových oken přispívá samozřejmě také značnou měrou typ použitého kování. Na našich oknech najdete výhradně kování renomovaných evropských výrobců kování pro plastová okna, jako jsou firmy MACO nebo WINHAUS. I technologie v této oblasti jde neustále kupředu a tyto firmy patří ve svém oboru k leaderům. Technologická zlepšení, jako jsou například 3D spodní závěsy u kování MACO Multimatic, nebo nový systém obvodových uzávěrů u systému WINKHAUS actvivPilot usnadní manipulaci při otevírání okna a zároveň také prodlouží jeho životnost. Velký důraz klademe také na kvalitu a certifikaci výrobků. Většina námi dodávaných plastových oken je certifikována v české státní zkušebně TZUS Zlín a tímto je prokázána jejich kvalita a vhodnost pro použití na našem trhu.

                rámeček swisspacer pro plastová okna

kování activpilot pro okna z plastu 

kvalitní kování pro plastová okna 

kliky pro okna z plastu a dřeva 

         
Rámečky SGG SWISSPACER 

         Detail kování oken

       Detail kování oken

          Detail barvy okeních klik

Vývoj plastových oken

Plastová okna mají za sebou dlouhou cestu vývoje. Zhruba v padesátých letech minulého století se na západoevropském trhu začala objevovat první okna vyrobená z plastu. Již v roce 1954 se na německém trhu objevila plastová okna od firmy TROCAL. Vývojem profilů a technologií pro výrobu oken z těchto levných a relativně bezúdržbových materiálů se začala v tehdejší západní Evropě zabývat řada firem. Masivnější produkce a rozšíření do staveb, se ale plastová okna dočkala až v 70. letech minulého století. Na konci šedesátých let představil TROCAL již první vícekomorová okna a tato se dočkala masovějšího rozšíření. Velkou měrou k tomuto přispěl vynález tzv. svařovacího zrcadla, které umožňovalo svaření rohů rámů a křídel. Tímto se zvýšila pevnost a stabilita celé konstrukce a vývoj technologií pro výrobu plastových oken se posunul kupředu. Po celou tuto dobu se také samozřejmě vyvíjelo složení PVC a materiálů, ze kterých se profily plastových oken extrudují. Bylo třeba odbourat žloutnutí profilů při působení UV záření a hlavně zvyšovat jejich tuhost a houževnatost. Samozřejmě se také vyvíjely materiály, které byly používány pro výrobu těsnění. Začala se také používat izolační dvojskla, zatím bez technologií pokovaní povrchů. Na přelomu 80 a 90 let se již k výrobě plastových oken začíná používat materiálů a technologií, které jsou velmi podobné těm dnešním. Dochází ale také k vývoji nových systémů se středovým těsněním, zvyšuje se počet komor v rámech i křídlech. Někteří výrobci jako například GEALAN nebo TROCAL začínají nabízet ve hmotě probarvené profily plastových oken. U vybraných typů oken se začínají používat tepelně izolační vložky a různé systémy, které nahrazují klasické ocelové výztuhy kompozitními prvky. Veškerý vývoj v oblasti plastových oken směřuje ke zvýšení tuhosti okna a hlavně ke zvyšování jeho tepelného odporu. Podíl produkce plastových oken mezi ostatními produkty jako jsou dřevěná okna nebo hliníková okna se pohybuje okolo 50%. Z posledních studií pro trvale udržitelný rozvoj, kde se hodnotí  ekologické bilance, sociální aspekty a ekonomické dopady výroby plastových oken plyne, že plastová okna lez v současné době již všeobecně označit jako ekologický výrobek.  


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT : 

      ÚVODNÍ STRANA      

   NAŠE REFERENCE     

     HLINÍKOVÁ OKNA     

      DŘEVĚNÁ OKNA      

    ZADAT POPTÁVKU      

            KONTAKTY