Plastová okna a dveře patři v kategorii výplní otvorů v současné době k nejvíce používaným. Hlavní výhodou plastových oken je jejich nižší pořizovací cena. V současné době je jejich konstrukce na tak vysoké úrovni, že u některých systémů není nutno používat ocelové výztuže rámů a křídel a tím eliminovat hlavní nevýhodu starších systémů těchto oken-nižší tuhost. Také konstrukce vchodových dveří již v současné době umožňuje dosáhnout vysokých hodnot tepelné izolace oproti minulosti. Na vzestupu jsou také posuvné systémy, ať jsou to paralelně sklopné PSK dveře, nebo systémy zdvižně posuvné, označované jako HST dveře. V tomto segmentu lze dosáhnout značných velikostí oken i dveří při nezhoršených statických parametrech a zachování vynikající tepelné izolace. Novou kategorií je kombinace pasivních oken s opláštěním hliníkovým klipem z exteriéru. Výrobky v těchto systémech označovaných jako ALU-CLIP v sobě kombinují kvalitu a užitnou hodnotu oken hliníkových s tepelnou izolací pasivních plastových oken. Dobře zvolený systém oken , ale také barva a členění oken může z obyčejného domu udělat zajímavou a jedinečnou stavbu. 

Proč zvolit právě plastová okna?

Plastová okna i plastové dveře vám poskytnou možnost kreativní volby. Ať je již nutné dodržet vzhled a původní členění oken při výměně, nebo jste ve fázi přípravy projektu, kde je možno i ve spolupráci s architektem, nebo projektantem hledat optimální řešení. Ať se jedná o stylové domy a vilky ve starší zástavbě, nebo nové funkcionalistické stavby a domy. U starších prvorepublikových staveb, nebo činžovních domů dodržíme členění původních oken a pokud je to nutné dodáme také rustikální ozdobné lišty a hlavice. Potom jsou nově osazená okna téměř k nerozeznání od původního originálu.V současné době nejsou výjimkou plastová okna osazená například do dřevěné roubenky. Okna vyrobená technologií HFL spojů v systémech plastových oken SALAMANDER jsou k nerozeznání od dřevěných oken. Jejich užitná hodnota a nároky na údržbu jsou oproti dřevěným oknům minimální. Navíc výběr barevných folií v systémech plastových oken SALAMANDER nebo BRÜGMANN s technologií HFL je široký. Můžete volit dřevěné provedení od základních imitací dřeva v odstínu například zlatého dubu, až po moderní folie winchester, tiama nebo třeba novinku, vzor dřeva cheyenne.

  • lze je umístit téměř do jakéhokoliv prostředí

  • jsou vysoce odolná a energeticky úsporná

  • imitacích dřeva téměř nerozeznáte od dřevěných oken 

Individualita a design

Množství vyrobitelných tvarů a členění předurčuje plastová okna k individuálnímu řešení vašeho projektu. U každého profilového systému nabízíme několik variant provedení rámů i křídel. Pro klasické a čisté tvary moderních domů, ale také pro výměny v panelových domech a bytovkách doporučujeme použití oken s jednoduchým křídlem klasik. Pokud máte raději zaoblené jemné tvary, nabídneme vám řešení v systému plastových oken Veka Swingline , které mají elegantně zaoblené kontury rámů i křídel. Pokud máte zájem se opravdu odlišovat, rozhodně zvolte systém bluEvolution:92 od německého výrobce profilů Salamander. Tento typ jedinečně tvarovaného křídla Elegance odliší vaše okna od ostatních. Další samostatnou kapitolou je možnost barevného provedení plastových oken. Žádný jiný druh oken, ať to jsou eurookna, dřevěná okna nebo hliníková okna, nemůže nabídnout zákazníkovi tolik barevných variací, jako okna plastová. Tady můžete volit ze široké škály standardních imitací a barev, až po moderní a trendy barvy, které nabízejí především plastová okna vyrobená ze systémů Salamander. Pokud patříte k těm zákazníkům, kteří volí moderní styl bydlení, vybírejte z trendových barev těchto výrobců systémů pro moderní pasivní okna

Úspora energií vždy na prvním místě

V současné době, kdy ceny energií letí strmě nahoru je nutné zaměřit pozornost na systémy pasivních plastových oken a dveří. Tyto moderní systémy vám tento fakt pomohou částečně eliminovat. V případě, že uvažujete o výměně oken v panelovém bytě, domě nebo bytovce a nechcete investovat do dražších pasivních systémů, doporučujeme použití vícekomorových oken, ale vždy v kombinaci s izolačními trojskly. Tvrzení, že počet komor rámu a křídla zásadně ovlivňuje tepelný útlum celého okna je zcestné. Samozřejmě, že počet komor má na toto vliv, ale zásadní měrou jej ovlivňuje druh použitého izolačního skla. Při výměně starých oken v panelových domech je proto celkem neúčelné používat dražší pasivní systémy . U těchto poměrně velkých prvků hraje hlavní roli použité izolační sklo. V zásadě je tedy dostačující základní pěti, nebo šestikomorovový systém, ale vždy v kombinaci s izolačními trojskly. Ideální pro tento typ výměny jsou systémy Ekosun Six nebo Gealan S8000 IQ. Jiná situace je při projektování nových staveb , kdy je požadavek investora na nízkoenergetický, nebo pasivní standard. zde je počítáno s maximálním dosažitelným tepelným odporem celého prvku. Vždy je také počítáno s maximální velikostí prvků, právě aby se využil zisk z velkých prosklených fixních ploch. Ideálním systémem pro ten to typ staveb jsou plastová okna Gealan S9000 nebo Veka Alphaline. Tyto systémy v sobě skloubily vynikající tepelně izolační vlastnosti spolu se zajímavou a atraktivní cenou.

Aktuální nabídka plastových oken

Naše okna jsou namontovaná jak v Praze, tak v Brně a ve většině měst a obcí v celé ČR.