Hliníková okna jsou v současnosti stále oblíbenější jak při stavbě rodiných domů, u komerčních staveb. Hliník můžete použít i při čelení iterieru domů a staveb. Hliníková okna jsou při správném používání navíc skoro bezúdržbová. Hliník jako materiál pro výrobu oken a dveří je velmi tuhý a pevný. Dnes již umíme mimo standardních RAL barev vyrobit okna hliníková také ve věrných imitacích napodobujících strukturu dřeva. Ceny hliníkových oken jsou vyšší než plastových, nebo oken dřevěných, ale tato investice se opravdu vyplatí.

Hliníkové okenní systémy ALUPROF

Jeden z nejlepších a největších evropských dodavatelů profilů a systémových prvků pro výrobu hliníkových oken, hliníkových dveří, fasád, zimních zahrad a posuvných systémů. Zvláštní kategorií je také extruze profilů pro požárně odolná okna a dveře. Všechny námi dodávané výrobky z hliníkových profilů Aluprof jsou certifikovány pro použití v EU a také v České republice.

Hliníkové okenní systémy PONZIO

Firma Ponzio patří k evropským lídrům mezi výrobci hliníkových profilů pro stavebnictví. Vyrábí a vyvíjí systém pro hliníková okna, hliníkové dveře, zimní zahrady i posuvné hliníkové systémy. Firma Ponzio investuje nemalé částky do vývoje profilů pro hliníkové výrobky. Samozřejmostí je povinná certifikace pro použití oken a dveří Ponzio v rámci celé EU.

Povrchová úprava hliníkových oken

Při volbě finální povrchové úpravy nabízejí hliníkové profily širokou škálu možností. Mohou být nalakovány v barvách dle palety RAL, NCS, ale také v lakovaných imitacích dřeva. Firma ALUPROF může navíc také nabdnout exkluzivní řadu speciálních barev ATEC. V neposlední řadě jsou to možnosti povrchové úpravy eloxováním, popř. imitace kartáčované nebo leštěné nerezové oceli.Celý proces lakování a eloxování profilů podléhá přísným normám QUALICOAT a QUALANOD. Díky tomu můžeme na kvalitu povrchové úpravy poskytnout prodlouženou záruku.

Základními (standardními) barvami hliníkových oken bez příplatku jsou:

  • BÍLÁ     (RAL 9016) 
  • HNĚDÁ (RAL 8019) 
  • ŠEDÁ    (RAL 9006)

Ostatní barvy dle vzorníku RAL, dřevodekory a eloxované povrchy jsou za příplatek. Je možno také dodávat dvojbarevné provedení, tzv. bicolor. Výše připlatku a také dodací lhůta se může lišit. Více informací vám poskytnou naši odborně techničtí poradci.

Lakované dekory dřeva v profilu ALUPROF                     

Zasklení a výplně

U hliníkových oken je možné stejně jako u plastových oken nebo dřevěných eurooken možno použít širokou škálu zasklení izolačními dvojskly, trojskly i speciálními tepelně izolačními výplněmi. Minimální a maximální použitelné tloušťky jsou různé a liší se dle jednotlivých systémů. Obecně platí, že čím je větší stavební hloubka rámu a křídla hliníkového okna, tím hlubší zasklení lze použít. Rozsah použitelného zasklení je uveden u jednotlivých systémů v technickém popisu.

Tepelně izolační dvojskla

Izolační dvojskla jsou vytvořena sestavou dvou tabulí skla a distančního rámečku. Distanční rámeček který používáme u našich hliníkových oken je vždy teplý rámeček SGG Swisspacer nebo TGI Spacer, tzv. warm edge. U vybraných typů oken Ponzio může být alternativně použit také rámeček typu SUPERSPACER.

Tepelně izolační trojskla

Izolační trojskla, jsou složena ze tří tabulí skla a dvou distančních rámečků. Distanční rámečky jsou teplé, polymerové typ TGI Spacer, popř. SUPERSPACER, u některých typů oken v profilu PONZIO. Uvnitř rámečků je speciální vysoušecí prostředek. V současné době izolační trojskla nahrazují dříve masivně používané dvojskla.

Naše aktuální nabídka hliníkových oken